פעילויות נוספות

פרלמנט הילדים השנה החליט למקד את הפעילות שלו בכמה נושאים - ברמה הבית ספרית וברמה העירונית - ולשם כך הוא יזם סקר ילדים עירוני באשר לנושאים שהכי ראוי לעסוק בהם.
בכיתה ב/2 התקיים יום הורה מעשיר.
אמא של אמיר  הרצתה בנושא הרפואה וניקיוון, תוך כדי סיפור והדגמה של אביזרים. בסוף הפעילות ילדים התחפשו לרופאים/ות.
אמא של כפיר הרצתה בנושא  כלכלה וחיסכון תןך כדי מצגת. היא הביאה שטרות שונים מהעולם וחילקה סיפרונים מותאמים לילדים.
בסוף הפעילות הילדים קיבלו מטבעות שוקולד.
 
לתמונות מהפעילות לחץ כאן

בכיתה ו2 אמא של ליהיא  הרצתה בנושא מלונאות ותיירות. נושא התיירות מאוד חושב לכלכלה של מדינת ישראל. פורסמו סרטוני תדמית של ערים שונות אותם ראינו במהלך ההרצאה. ראינו חוברות פרסום של תיירות במספר מדינות. למדנו שישראל מתחרה בתחום התיירות במדינות השכנות. 
 

ביום שישי 20.12.13 התקיים בבתי הספר "נעמי שמר" בוקר קהילתי בהשתתפות תלמידי והורי בית הספר. האירוע בא להעלות על נס את ייחודו של בית הספר כמקדם מיומנויות שיח ולהציג את דרכו החינוכית של בית הספר ברוח הנושא השנתי של משרד החינוך: "האחר הוא אני".

במסגרת הבוקר הוצגו לקהילת בית הספר תוצרי הלמידה בנושא השונות ונערך שיח הורים-ילדים בכיתות. לאחר מכן התכנס בית הספר למופע ייחודי בו לקחו חלק כל תלמידי בית הספר, מורות מהצוות וכן הורים והדגימו באומר, בשיר ובריקוד את המאחד שלנו בקהילה ואת המייחד אותנו כפרטים.

בברכתו ציין מנהל בית הספר: "בבית הספר שלנו אנו שמים במרכז העשיה שיח מקדם ומקרב כדרך חיים חינוכית. אנחנו שמים דגש על מיומנויות שיח בין כל באי בית הספר: תלמידים, מורים והורים באופנים שונים, הן בכיתות והן בחדר המורים. כל אלה מטרתם לקדם ולבסס את מקומו של הפרט בקבוצה, ושל הקבוצה בתוך החברה הכללית ולתת מקום אמיתי גם לשונות וגם למאחד. להיות שונה ולהרגיש שייך".
 
לסרטון לחץ כאן 
 
 
  
פעילויות בכיתות ביום הקהילתי:
 

כיתה א'1- עשינו מעגל הקשבה בנושא הספר "כמו דג במים".

כיתה א'2- ראינו את המצגת "חברים בכל מיני צבעים" שבה התלמידים הראו מה מיוחד בכל אחד ואחד מהם. ובנוסף התבוננו במצגת של הסיפור "כמו דג במים" וכל תלמיד צייר דג משלו(לפי טעמו)והציג את הדג מול כיתתו.

כיתה ב'1- הקראנו את הסיפור: "כמו דג במים" ממצגת. הילדים וההורים יצרו כל אחד "דג" משלהם- כתבו איזה "דג" הוא(תכונה) וקישטו בחומרי צביעה ויצירה לפי בחירתם.

כיתה ב'2- כל אחד הציג את כשרונו השונה במופע כשרונות כיתתי מול ההורים, שיחקנו משחקים בשיתוף עם הורים וילדים.

 

כיתה ג'1- עשינו מעגל הקשבה בנושא השנתי "האחר הוא אני" שבו כל אחד הראה עד כמה הוא והאחר דומים בכל מיני תחומים.

כיתה ג'2- קריאת שיר "כמו דג במים", שיחה בנושא השונות, מצגת של שירים בנושא חברות וסובלנות, מצגת של תמונות ילדי הכיתה ומשפט המתאים לכל אחד, שיחה- שונות בין ההורים, שיחה ייחודית של כל ילד וילד.

כיתה ד'1- עשינו מעגל הקשבה בנושא השנתי "האחר הוא אני" שבו כל אחד הראה עד כמה הוא והאחר דומים בכל מיני תחומים ועשינו דיונים בנושא "האחר הוא אני".
 

כיתה ד'2- מעגל שיח הורים וילדים, קווי השוני בינינו, מהו הייחוד של כל אחד ואחד מאיתנו. בנוסף עשינו מעגל סינקופה הורים וילדים.

כיתה ה'1- תוצר כתיבה- טקסט טיעון ושכנוע עם המורה: עליזה ג'רבי. סרטון של כיתה ה'1, פעילות הורים ותלמידים בנושא "האחר הוא אני", משחק חימום- אבן, נייר ומספריים המפסיד הולך להיות המתמודד בפעילות "השעון", שני מפגשים של ההורים והתלמידים: איך אני מרגיש?, חלום שאני רוצה להגשים, משהו מיוחד עליי ומשהו שאני אוהב בבית הספר "נעמי שמר" ופעילות סיכום- מעגל הקשבה.

כיתה ה'2- צפייה בקליפ, פעילות השעון, סיכום הפעילות: חלוקה ל-5 קבוצות ומכנה משותף לכל קבוצה וקבוצה.

כיתה ה'3- מצגת תמונות, דיונים בנושא "האחר הוא אני" ושיחקנו במשחקים: אבן, נייר ומספריים, השעון וקליק.

שכבת ו'- הכנו מצגת בנושא דמויות מופת. ביום הקהילתי הציגו תלמידי הכיתה את התוצרים שנלמדו במשך השנה בנושא "האחר הוא אני".      


ביום 14 באוקטובר 2013 יצאו תלמידי כיתות ו' ליום ההתרמה השנתי למען קידום המאבק
במחלת הסרטן בישראל.
תלמידות כיתות ו':הדר דגמי, בן שלמה שני, מישל טרן, אביבית ניסן ואלזה איסייב זכו בתעודת הצטיינות במבצע ההתרמה השנתי "הקש בדלת".
 
טלרום מפעילה סליקת כרטיסי אשראי ותשלומים באינטרנט