דבר המנהל

 

 

מורים, הורים ותלמידים יקרים,

ברוכים הבאים לבית הספר "נעמי שמר" - בית ספר משוחח.

"הנטיה ללמוד מן החיים עצמם וליצור תנאי חיים כאלה, שהכל ילמדו בעצם תהליך החיים – זה פריו המשובח ביותר של החינוך" (ג'ון דיואי)

נאמנים לאמירה עוצמתית זו, בית הספר "נעמי שמר" שם לעצמו למטרה לייצר תהליכי למידה והוראה מגוונים המכוונים עצמם לנפשו של התלמיד ויוצאים ממה שמעסיק אותו ומשפיע על חייו.

לצד הצורך לפתח ידע עולם בתחומי הדעת השונים, בית הספר שם במרכז העשיה שלו את מושג השיח ורואה עצמו מחוייב לנהל דיאלוג מתמיד וקבוע בין כל הבאים בשעריו: תלמידים עם תלמידים, תלמידים עם מורים, מורים עם מורים ותלמידים-מורים-הורים. השיח, בין שיח פדגוגי, בין רגשי-חווייתי ובין חברתי מעלה על נס את מקומו של כל אחד מהפרטים בבית הספר ואת מקומה של הקבוצה ומאפשר למידה אמיתית, תחושת שייכות ובטחון.

אנו שואפים למציאת האור בכל תלמיד וסלילת הדרך להצלחתו. אנו מחוייבים לקידום ההישגים הלימודיים בכל תחומי הדעת ולהעשיר את עולמם של התלמידים בדרכים מגוונות. אנו פועלים במרץ  לחפש כל העת נתיבות לליבות תלמידינו, להנחיל להם ערכים חברתיים ראויים ולפתח אותם כאדם חושב, מרגיש ואמפתי לסביבתו.

אני משוכנע שבעבודה משותפת של כולנו, כשטובת הילדים עומדת בראש סדר העדיפויות שלנו נמשיך לשמור על מקומו של בית הספר "נעמי שמר" כבית חם ובטוח לבאים בשעריו, כמקום משמעותי של למידה וצמיחה וכמוביל במקצועיות ומצויינות לימודית.
 

ואסיים במילותיה של נעמי שמר, על פי רבי נחמן מברלסב:


דע לך
 

שכל רועה ורועה 
יש לו ניגון מיוחד 
משלו 
דע לך 
שכל עשב ועשב 
יש לו שירה מיוחדת 
משלו 
ומשירת העשבים 
נעשה ניגון 
של רועה 

                                    שלכם,

                                    אודי קליין

                                    מנהל בית הספר

טלרום מפעילה סליקת כרטיסי אשראי ותשלומים באינטרנט